mFundacja dofinansuje wakacje z matematyką w sześciu największych miastach Polski

16.05.2017 r.

Obrazek

Fundacja mBanku rozpoczyna konkurs grantowy „Wakacje z matematyką”, mający zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzenia wakacji w mieście pod znakiem matematyki. O 5 tys. zł dofinansowania mogą starać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

– Większość wspieranych przez nas do tej pory działań odbywała się w trakcie roku szkolnego, bo to najbardziej aktywny okres dla uczniów i nauczycieli. Chcemy jednak udowodnić, że matematyka to świetna zabawa i w czasie wakacji wcale nie trzeba od niej odpoczywać – mówi Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu mFundacji. – Program „Wakacje z matematyką” jest dla nas wyjątkowy, ponieważ poza promocją matematyki spełnia dodatkowy cel: w pożyteczny i przyjemny sposób organizuje wolny czas dzieciom, które być może całe wakacje spędzą w mieście. – dodaje Ryniewicz.

Na wnioskodawców czekają granty w wysokości do 5 tys. zł. Pieniądze mogą trafić do organizacji pozarządowych, bibliotek publicznych i grup nieformalnych (czyli np. nauczycieli, uczniów lub rodziców) z sześciu największych miast polski: Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Fundacja poszukuje w szczególności projektów, które w ciekawy, nieszablonowy sposób pokażą dzieciom i młodzieży matematykę w miejskiej przestrzeni. Projekty powinny być skierowane do dzieci w wieku szkolnym (w podziale na grupy wiekowe klas 1-3 lub 4-7) lub młodzieży z gimnazjów. Projekt może być realizowany nie dłużej niż dwa wakacyjne miesiące.

Aby otrzymać dofinansowanie, wystarczy wejść na stronę https://www.mbank.pl/mfundacja/wakacje-z-matematyka/ pobrać, wypełnić wniosek i do 20 czerwca odesłać go na adres fundacja@mbank.pl.

O konkursie „Wakacje z matematyką”

Konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” ma na celu zapewnienie dzieciom z największych polskich miast atrakcyjnych form spędzania wakacji w mieście pod znakiem matematyki. Ubiegające się o granty projekty muszą upowszechniać matematykę i pokazywać jej przydatność w codziennym życiu.

Organizatorem konkursu i fundatorem grantów jest Fundacja mBanku, której misją jest wspieranie programów służących podnoszeniu poziomu edukacji i jakości życia społeczeństwa. Fundacja skupia się na promowaniu edukacji matematycznej wśród dzieci i młodzieży oraz aktywizacji nauczycieli i społeczników, by za ich pośrednictwem pokazać dzieciom, że matematyka jest nauką ciekawą i wszechobecną w naszym otoczeniu. Wśród działań mFundacji można wymienić: program grantowy mPotęga, dotacje dla organizacji pozarządowych oraz programów stypendialnych dla uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce, konkurs „Krok w przyszłość” dla najlepszej pracy studenckiej z matematyki.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wniosek znaleźć można na stronie https://www.mbank.pl/mfundacja/wakacje-z-matematyka/

Źródło: http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/2068971.html